Interiér & Exteriér

Interiérové schody

→ Nejčastěji stavíme vnitřní schody. Hlavním důvodem je sádra, která se používá jako bednění při výstavbě a v interiérových podmínkách je velmi vyhovující.

→ Vytvoří hladký povrch ze zadní strany schodiště. Nevyžaduje si omítku, nedostatky stačí presádrovať a natřít požadovanou barvou.

→ Interiérové schodiště si nevyžaduje postavení základu. Schodiště vsadíme do podlahy 1 - 1,5 cm, proti uklouznutí.

→ Povrch schodnic je rovný, hladký což potěší každého obkladače, protože již nebude muset provádět velké úpravy před obkládáním.

→ Záruka 30 let.

Exteriérové schody

→ Betonové schody stavíme i v exteriéru. Ve venkovních podmínkách je však nutné sádrové bednící prvky odstranit (ve venkovních podmínkách by se poškodily), vzniknou tak čistě betonové schody.

→ Po odstranění sádry je však třeba schody povrchově upravit, protože při odstraňování sádry vzniknou povrchové nerovnosti.

→ Vnější betonové schody vyžadují postavení základu (určíme podle zaměření).

→ Na vnější schodiště je před položením dlažby třeba aplikovat hydroizolaci / tekutou lepenku aby se stalo voděodolným. 

→ Záruka 15 let.

Schody kotvené do zdi & Samonosné schody

Samonosné betónové schody

Když není možné postavit schody kotvením, stavíme samonosné betonové schody. Napr. v dřevodomech. 

→ Toto schodiště je charakteristické nosnými trámi po obou stranách schodiště, případně použijeme řešení s podpěrami. Nosný trám víme odříznout dle vašeho požadavku - rovně, kaskádovitě nebo jej umíme prodloužit do výšky 90 cm.

Schody kotvené

→ V případě kotvení do stěny je potřebná tloušťka stěny 25 cm z materiálu beton, Ytong, cihla. Surová, nepálená cihla je nevyhovující, v takovém případě umíme postavit samonosné schodiště.

→ Schodiště s otevřeným bokem - v případě šířky schodiště do 1 m, sekáme do stěny 12 - 15 cm. Nosnost takového schodiště je 960 kg / m2.

→ S bočnicí (nosný trám) - kotvíme do stěny 5 cm, do stěny zapustíme železa a vytvoříme tzv. betonový špunt. Bočnici můžeme seříznout rovně nebo kaskádovitě.

Schodiště s otevřeným bokem 

S bočnicí - nosný trám

Úprava nosného trámu

Trám seříznutý rovně

Trám seříznutý kaskádovitě

Prodloužený trám na 90 cm

Prodloužený trám na 90 cm, vyřezaný

Točité schody

Vřetenové / se středovým sloupem

Kruhové schodiště